EmlakYurdu.com Yardım

Emlakyurdu.com’da ilan verebilmeniz için ilk önce üyelik kaydı yapmanız gerekir. Üyelik kaydınızı bitirdikten sonra ilan vermeye başlayabilirsiniz.

İlan verme adımları

Emlak Kategorisi, Emlak Durumu ve Emlak Tipi seçiminizi yaptıktan sonra “Sonraki adıma geç” butonunu tıklayarak ilan detayları adımına geçiniz.

İlan detayları

İlan Başlığı

Bu bölümde gayrimenkulünüzü belirten kısa ve öz bir metin yazınız.

İlan Açıklaması

Bu bölümde ilanınızı daha geniş ve kapsamlı bir şekilde açıklayan detayları yazınız.

İlan Özellikleri

Bu bölümde ilanınızın özelliklerini seçiniz.

İlan Resimleri

Bu bölümde Gayrimenkulünüzün resimlerini en fazla 20 adet olacak şekilde yükleyebilirsiniz.

Resimleri sürükleyerek sıralamasını yapabilirsiniz.

İlan resimlerinin üzerinde bulunan yıldız imgesini işaretleyerek kapak resmini seçebilirsiniz.

Konum Bilgileri

Bu bölümde İl, İlçe ve Mahalle seçimini yaptıktan sonra sağ tarafta bulunan mavi çizgi ile belirtilen sınırlar içerisinden gayrimenkulünüzün konumunu işaretleyebilirsiniz.

Diğer Özellikler

Bu bölümde gayrimenkulünüzün özelliklerini belirten uygun kutuları işaretleyiniz.

İletişim Bilgileri

Bu bölümde ilanınızla alakalı size ne şekilde ulaşılması gerektiğini seçenekleri işaretleyerek belirtiniz.

İlan Önizleme

Bu bölümde ilanınızı yayına vermeden önce gerekli kontrolleri yapınız eğer hata var ise “önceki adıma geç” butonunu tıklayarak ilanınızın düzenlemesini tekrardan yapınız, eğer hata yok ise “sonraki adıma geç” butonunu tıklayarak yayına verebilirsiniz.


Üyelik İşlemleri

Bireysel üyelik adımları

Emlakyurdu.com’da Bireysel Üye olmak için sayfaların sağ üst köşelerindeki “Üye Ol” linkini tıklayınız ve açılan sayfadan “Bireysel Üyelik” formunu eksiksiz tamamlayarak kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kurumsal üyelik adımları

Emlakyurdu.com’da Kurumsal Üye olmak için sayfaların sağ üst köşelerindeki “Üye Ol” linkini tıklayınız ve açılan sayfadan “Kurumsal Üyelik” formunu eksiksiz tamamlayarak kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kullanıcı adı ve şifre işlemleri

Emlakyurdu.com’da üyelik kaydı yaparken  belirlediğiniz e-posta adresini(kullanıcı adınızı) daha sonra değiştiremezsiniz, hesabınıza belirlediğiniz e-posta adresi ile giriş yapabilirsiniz.

Şifremi nasıl değiştirebilirim?

Şifrenizi değiştirmek için ilk önce hesabınıza giriş yapmalısınız, giriş yaptıktan sonra “Üyelik Bilgilerim” bölümünde bulunan ilk kutuya eski şifrenizi ve sonra diğer kutulara yeni şifrenizi yazdıktan sonra “Şifremi Değiştir” butonunu tıklayınız.

Not: Şifrenizi değiştirdikten sonra hesabınıza bir dahaki girişinizde yeni belirlediğiniz şifreyi kullanmalısınız.

Şifremi veya Kullanıcı adımı unuttum

Şifrenizi unutmanız durumunda giriş sayfasından “Şifremi Unuttum” linkini tıklayınız ve açılan sayfadaki kutuya e-posta adresinizi yazarak, “Şifremi Değiştir” butonunu tıklayınız daha sonra e-posta adresinize gönderilecek şifre sıfırlama linkini tıklayarak yeni şifrenizi belirleyebilirsiniz.